Standardy domu a bytu

Standardy našich bytových domů

Technologie vytápění

Každý dům je koncipován jako nízkoenergetický. S tím pak souvisí zjednodušený koncept vytápění objektu elektrickými přímotopy, kde se následně projeví i jednoduchý provoz vytápění a snadná údržba. Vytápění lze jednoduše napojit na vzdálený přístup řízení "inteligentního domu" - již během stavby bude provedena příprava pro dodatečnou realizaci tohoto propojení (kabelové rozvody atd.)

Parkování

Ke každé bytové jednotce jsou přidělena dvě parkovací stání na jednotku, u rodinných domů se třemi byty je jedno z těchto stání každé jednotky řešeno jako dodatečné na nezpevněné ploše (kačírek).

Společné části domu

Ve společných prostorách budou k dispozici elektronický vrátný, poštovní schránky a vnější osvětlení.

Energetická náročnost

Bytové domy jsou koncipovány jako nízkoenergetické stavby, energetická náročnost budovy je projektována do kategorie B - Velmi úsporná.

Instalace

Rozvody vody a kanalizace jsou provedeny v plastu. Každý bytový dům bude vybaven vlastní čističkou odpadních vod. 

Elektroinstalace rozvodů napětí 400 / 230V bude realizována měděnými vodiči, zásuvky a vypínače ABB Tango bílé. Byty budou vybaveny domácím telefonem s elektrickým vrátným, zvonkem u bytových dveří. V každém bytě bude připraven UTP a koax rozvod pro internet a TV s přípravou napojeni na místního providera DHT, nebo alternativu dle vlastního výběru.

Standardy našich bytových jednotek

Topení a TUV

Každý byt je vytápěn nástěnnými elektrickými přímotopy, v koupelně pak bude k dispozici koupelnový žebřík. Ohřev teplé vody bude zajištěn elektrickým ohřívačem vody.

Dlažba a obklady

Dlažba a obklady budou provedeny kvalitní keramikou značky RAKO v prostorách zádveří, technické místnosti, koupelně a WC. 

Podlahové krytiny

V celé bytové jednotce budou položeny laminátová plovoucí podlaha značky KRONOPOL, řada Exellence line, zatížení A/32C, s možností výběru dekoru dle přání zákazníka.

Dveře a zárubně

Interiérové dveře v bytové jednotce budou osazeny dveřmi typu PRIMUM, model 3/3, prosklené, v dekorech dle přání zákazníka.

Ostatní zařízení

Ventilátory na WC, koupelnách a určených místnostech, interkom, rozvody TV a zásuvky, rozvody pro internet.

Stěny a stropy

Stěny bytů a stropy jsou provedeny sádrovou omítkou, barva bílá otěruvzdorná Remal Ekonomik. SDK podhledy na WC a v koupelně.

Zařizovací předměty

Prostory technické místnosti, koupelny a WC budou vybaveny kvalitní sanitární keramikou a zařízením značky JIKA.

Osvětlení

Svítidla budou osazena pouze ve společných prostorách domu. V obytných místnostech, kuchyních, koupelnách, WC, chodbách a šatnách budou osazeny pouze vývody opatřené objímkou s žárovkou - 1 ks na místnost.

Co není součástí standardu

Součástí standardu domu není dodávka a montáž kuchyňské linky a jiného nábytku, dodávka a montáž vnitřních a venkovních žaluzií, dodávka a montáž klimatizace, dodávka a montáž zabezpečovacího zařízení, svítidla v bytech.